Godaddy'de Hesap Açma ve Hesaplar Arası Domain Transfer İşlemleri

 

 

           Godady’e üye olmak isteyip de olamayanlara ve domain transferini nasıl gerçekleşeceğini merak edenler için bu anlatımı yapıyoruz.

 

 

-      İlk önce “Ceate New Account’a” gelerek yeni bir hesap açıyoruz.

-      Gelen üyelik başvuru formunda adımız, soyadımız, kullanıcı adımız, şifremiz, e-posta adresimiz ve kişisel bilgilerimizden oluşan kısmı eksiksiz dolduruyoruz.

-      “Stay informed” bölümü karşınıza gelecek. Bu bölüm reklamlar için. Eğer Godady’den hiçbir reklam maili gelmesini istemiyorsanız tüm seçenekleri no olarak işaretledikten sonra tekrar “create new account”’a tıklayın.

-      Tıkladıktan sonra sağ üstte üyeliğinizin açıldığını göreceksiniz.

-      Şimdi farklı hesaplar arasında ki domain transferini anlatacağız.  Godady logosunun altında sol üstteki “domains” kısmına geliyoruz altında çıkan seçeneklerden “My Domains”’i seçiyoruz.

-      Karşınıza gelecek olan yer domain paneliniz. Sahip olduğunuz domainler’i görüyorsunuz. Üst kısımda olan seçenekler henüz aktif değil. Onları daha sonra anlatacağız.

-      Şimdi farklı bir kişiye transfer etmek istediğiniz domain’in yanın da ki kutucuğu işaretleyin. İşaretleyince üstte ki seçeneklerde aktif oldu ve bu seçeneklerden “Account Change”’i tıklayın.

-      Karşınıza çıkan bölümde domain’i transfer etmek istediğiniz kişini bilgilerini değiştirmek istemiyorsanız do not “change”i seçin. Değiştirmek İstiyorsanız “enter new details” seçeneğini seçerek bilgileri girin. Yok bilgilerin otomatik olarak değişmesini istiyorsanız ise “use details from specified customer account”’u seçiyorsunuz.

-      Seçim işlemimiz bittikten sonra “finish”’e basıyoruz.

-      İlk aşamanın sonuna geldik. Şimdi transferi yaptığınız kişiye bir bilgilendirme maili gidecek. Gerisi karşı tarafın işi.

-      Godady’e döndükten sonra  tekrar “my domains”’e tıklıyorsunuz.  Karşınıza bir ekran gelecek ortası boş. Bu ekranda sol üstten domains’i seçerek “pending account changes”’i tıklıyoruz.

-      Tıkladıktan sonra karşınızda görecekleriniz transfer etmek istediğiniz mailin ta kendisi oluyor. Domain’in yanında bulunan küçük kutuyu işaretledikten sonra “Quick accept” tuşuna basıyoruz.

-      Karşınıza detayları okudunuz ve kabul ediyorsunuz uyarısı gelecek. İşaretleyin ve ok’a basın.

-      Karşınızda boş bir ekran göreceksiniz çünkü domain karşı tarafa gönderildi bile. Şimdi domain kontrol panelinize dönmek için sol üstte domains’den “pending account changes”’i seçiyorsunuz.

-      Ve karşınıza gelen ekranda domain’in karşı tafra gittiğini göreceksiniz. Bunda da mail işlemlerinde olduğu gibi 5-10 dk lık gecikmeler olabilir. Hemen telaşa kapılmayın ve sabırlı olun. Transfer gerçekleştikten sonra 2 tarafı da bilgilendirici mailler gelecek. Onları da artık işlemi başarmanın zevkiyle okursunuz.

 

           İnşallah yeteri kadar açıklayıcı bir anlatım yapmışızdır.

Copyright 2012 @ Tüm Hakları Saklıdır

Domain Platformu