Snapnames.com’dan Backorder ile Domain Almanın Yöntemleri

 

 

Bundan önce paylaştığımız backroder ile belli başlı bilgilerden sonra şimdi de bacroder ile sıfırdan yeni domain nasıl alınır onu anlatacağız.

 

Daha önceden takip listesine aldığınız bir domain’in süresi kısa zaman içinde tükenecek ise o domain’i almanızın tek yolu backorder’dan geçiyor.

Snapnames ise daha önceden backorder’dan çok başarılı domainler almış bir firmadır. Şimdi Snapnames’i kullanarak backorder’dan nasıl alım yapılacağını göstereceğiz.

 

 

  1. Artık düşme vakti gelmiş ya da yaklaştığını gördüğünüz domain’i snapnames.com un arama sayfasından aratıyoruz.

snapnames resimli anlatım

Şimdi bu resimde bizim aradığımız domain jzey.com. domain’in 30 mayıs tarihinde düşeceğini daha önceden öğrenmiştik. Snapnames’de yaptığınız arama sonucunda order by ya da avaliable soon’un altında bir tarih varsa o domain’in o tarihte düşeceği anlamına gelir.

Fakat arama sırasında bu kısımlarda backorder yazısı görürseniz bu o an için domain’i almanızın mümkün olmadıgı anlamına gelebilir. Fakat siz yinede işlem uygulayarak şansınızı deneyebilirsiniz.

 

  1. Domaini seçtikten sonra “Add to Cart”  bölümüne gelerek listenize ekleyin. Sonrada işlemi onaylamak için üstten listenize gidin ve “Place Order” ı seçerek işlemi tamamlayın.

3. Snapnames’de üyeliğiniz yok ise siteye girip kendinize bir hesap açabilirsiniz. Bilgileri sektirmeden doğru olarak bölüm bölüm doldurun. Burada önemli olan bir konu var o da “Bidding alias” ihalelerine girdiğinizde teklif verdiğiniz zaman kullanacağınızı isimi seçeceksiniz. Bu isim kullanıcı adınızla aynı olmasın. Çünkü sistem buna izin vermiyor ayrıca bu ismi ilerde değiştiremeyeceğinizden isminizi iyi seçmekte fayda var.

 

  1. Eğer ihaleyi kazanırsanız kredi kartı bilgilerinizde doğruysa ödeme karttan otomatik olarak çekilir. Eğer güvenlik açısından kredi kartı kullanmıyorsanız bir tane sanal kart yaratın. Hesabınız aktifleştirmek için muhtemelen 3 dolar gibi cüzi bir ücret çekilebilir. Fakat sanal kartınızda limit yoksa kartınız reddedilecektir.
  2. hesabınız aktif hale geldikten ve siparişlerinizde sistem tarafından onaylandıktan sonra sırada olan backorder taleplerinizi “My Activity” kısmının hemen altında duran “Pending Orders” bölümünden görebilirsiniz.
  3. Ödeme talimatı verdiğiniz doman’in düşme zamanı uzunsa bunu aynı yere girerek iptal edebilirsiniz. Fakat düşme zamanı yaklaştıkça iptal edemezseniz ve domain’i alıp ödeme yapmaz iseniz (kartınız da limitte yoksa) snapnames hesabınızı sonlandırır.
  4. Snapnames sizin adına domain’i aldığında hesabınıza aldığınıza dair bir bilgilendirme maili yollar. Eğer ödemeniz otomatikse hesabınızdan otomatik çekim yapılır. Eğer değilse ödeme yapmanız beklenir ve ödemeyi yaptığınızda domain’e sahip olursunuz.
  5. Eğer domain için birden fazla alıcı ve teklif var ise domain 3 gün sürecek bir açık artırmaya tabi tutulur. Bu süre içerisinde en fazla teklifi veren domain’e sahip olur. Alan kişi ödemeyi yapmaz ise domain tekrar açık artırmaya verilir.

 

Copyright 2012 @ Tüm Hakları Saklıdır

Domain Platformu